DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN 3697613,63%
İstanbul
18°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

TFF 1. Lige Yükselen Takımlar Belli Oldu!

TFF 1. Lige Yükselen Takımlar Belli Oldu!

ABONE OL
Temmuz 9, 2020 23:46
TFF 1. Lige Yükselen Takımlar Belli Oldu!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), yeni tip coronavirüs sebebiyle askıya alınan 2. ve 3. ligler için kararını verdi.

TFF tarafından verilen karara göre; liderler bir üst lige çıkarken, play off ise şu anki sıralamaya göre uygulanacak.

1. LİGE YÜKSELEN KULÜPLER

Böylece; Samsunspor ve Bandırmaspor, 1. lige; Serik Belediyespor, Kocaelispor ve Karacabey Belediyespor, 2. lige çıkma başarısı gösterdi.

2-3-4-5 PLAY-OFF’A

2. Lig Beyaz Grup’ta bulunan Manisa Futbol Kulübü, Hekimoğlu Trabzon, Sancaktepe, İnegölspor, Kırmızı Grup’ta yer alan Ankara Demirspor, Kastamonupor, Tuzlaspor ve Sakaryaspor, Play-Off’a katılacak.

3. Lig 1 Grup’ta 24 Erzincanspor, 68 Aksaray Belediye Spor, 1928 Bucaspor, Artvin Hopaspor, 2. Grup’ta yer alan Belediye Derincespor, Turgutluspor, Erokspor, Karşıyaka, 3. Grup’tan Somaspor, Pazarspor, Nevşehir Belediyespor ve Muğlaspor da Play-Off’ta mücadele edecek.

TFF’NİN AÇIKLAMA YAPTI

TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig’in tescil formatı aşağıdaki şekilde kararlaştırılmıştır:

‘TFF 2. Lig Beyaz Grup lideri Yılport Samsunspor, TFF 2. Lig Kırmızı Grup lideri Bandırmaspor şampiyon ilan edilerek TFF 1. Lig’e, TFF 3. Lig 1. Grup lideri Serik Belediyespor, TFF 3. Lig 2. Grup lideri Kocaelispor, TFF 3. Lig 3. Grup lideri Karacabey Belediye Spor A. Ş. şampiyon ilan edilerek TFF 2. Lig’e terfi etmişlerdir.

TFF 2. Lig’de Beyaz ve Kırmızı grupta ikinci sıra ile beşinci sıra arasında yer alan Beyaz Grup’tan Manisa Futbol Kulübü, Hekimoğlu Trabzon, Sancaktepe Futbol Kulübü A.Ş., İnegölspor, Kırmızı Grup’tan Ankara Demirspor, GMG Kastamonuspor, Tuzlaspor A.Ş., Sakaryaspor A.Ş., TFF 3. Lig’de gruplarında ikinci sıra ile beşinci sıra arasında yer alan 1. Grup’tan Anagold 24Erzincanspor, 68 Aksaray Belediye Spor, 1928 Bucaspor, Artvin Hopaspor, 2. Grup’tan Belediye Derince Spor, Turgutluspor, Esenler Erokspor, Karşıyaka, 3. Grup’tan Somaspor, Pazarspor, Nevşehir Belediye Spor, Muğlaspor takımları Play-off oynama hakkı kazanmış olup, tek maç eleminasyon sistemine göre Antalya’da 20-28 Temmuz tarihleri arasında oynanacak gece maçları sonucunda, TFF 1. Lig’e yükselecek 1 takım ve TFF 2. Lig’e yükselecek 3 takım belirlenecektir. Play-off eşleşmeleri lig ikincisi ile lig beşincisi, lig üçüncüsü ile de lig dördüncüsü olacak şekilde gerçekleşecektir.

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta Şanlıurfaspor, Kırmızı Grup’ta Kardemir Karabükspor, TFF 3. Lig 1. Grup’ta Tokatspor A.Ş. ve Manisaspor takımları matematiksel olarak küme düşmüşlerdir.’

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.