Diyarbakır’da Masterler Ligi’nde Mücadele Eden Seyrantepespor’un Teknik Direktörü
Diyarbakır’da apartman görevlisi ve aynı zamanda Masterler Ligi’nde mücadele eden Seyrantepespor’un teknik direktörü olan Mezher Tekçi, İsrail’in Gazze’ye saldırılarını protesto etmek için dikkat çekici bir adım atıyor.
Filistin Bayrağı ile Protesto
Mezher Tekçi, 126 daireli bir sitede 17 yıldır apartman görevlisi olarak çalışıyor. Kentin spor kulüplerinin renkleri olan yeşil ve kırmızıyı tercih eden Tekçi, sırtına astığı Filistin bayrağı ile İsrail’in Gazze’ye saldırılarına karşı duruşunu sergiliyor.
Protesto Hareketleri
Her fırsatta İsrail’in saldırılarını kınayan Tekçi, aynı zamanda bina sakinlerinin siparişlerini yerine getirirken İsrail menşeli ürünleri satın almıyor. Yeşil kırmızı renklerdeki kıyafetlerinin üzerine Filistin bayrağı asarak sokaklarda dolaşan Tekçi, Gazze’de yaşanan acıları gündeme taşıyor.
Destek Çağrısı
Mezher Tekçi, yaptığı açıklamalarda İsrail’in Filistin’e yaptığı saldırıları kınayarak, tüm Müslümanların birlik olması gerektiğini vurguluyor. Tekçi, İsrail’e destek verilmemesi gerektiğini belirterek, “Elimizden ne geliyorsa yapacağız. Birlik ve beraberlik içerisinde olalım. Müslümanların bir olması lazım.” diyor.